Междузвездното турне на Димитър Туджаров - Шкумбата „120 години не стигат ! Смях ли бе да го опишеш?!“ ще гостува и в Пловдив. Събитието ще се състои на 1 април 2026г. от 19.00 часа в едно от новите места за култура - Зала „Пловдив“ в хотел SPS, съобщиха организаторите.
Какъв по-подходящ ден за скечове и истории, излезли директно от съкровищницата на Шкумбата от 1 април, когато пловдивчани ще се насладят на неповторимия шармантен хумор и заразителна енергия на Шкумбата, който кара поколения да се смеят до сълзи. Ще има и гости, които ще превърнат вечерта в празник на таланта. Това не е просто спектакъл – това е фиеста на смеха, музиката и приятелството, в която всяка минута носи изненада и емоция.
120 години не стигат! Смях ли бе да го опишеш?!
Това са 70 лазарника и петдесет години на сцената от живота на Шкумбата!
„Земята се върти, незнайно от кога и докога ?! Едни залитат наляво, други надясно, трети пият хапчета, четвърти кафета или пропушват цигари, пети се качват на по-високо от останалите, а шести са кацнали на облаците и оттам се смеят! Случвало ли ви се е да ви звънне телефонът, докато сте върху тоалетната чиния? Да измиете колата и да завали? Да си купите чадър и да спре да вали? Да запалите цигара и да дойде автобусът? Животът е всичко това, което се случва извън Вашите планове! Най-гледаното шоу е по канала на Нашия живот! Това е спектакъл, комично отразяващ случващото се с нас в Институти, Висши учебни заведения, лекарски кабинети и пр. Комични истории от живия живот! Да гледаме с усмивка на Него, Живота и да се посмеем заедно!“
В спектакъла ще участват като гости музикантът Владимир Величков и 9-годишната пловдивчанка Елизабет Армен (вокал).
Владимир Величков е един от най-ярките съвременни виртуози на кавала, който успява да изведе този традиционен български инструмент далеч извън границите на чистия фолклор. Известен е с това, че преплита традиционното звучене с джаз, рок, етно и класическа музика. Той използва техниката на свирене, за да превърне кавала в инструмент, способен да импровизира в сложни модерни структури, без да губи своята автентична „душа“.
Дълги години Величков е основна фигура в култовата формация „Канарите“. Работата му там го утвърждава като майстор на тракийската народна музика и му носи огромна популярност сред почитателите на българските ритми.
Днес той съчетава преподавателска дейност в няколко ключови институции, като разпределя времето си основно между Пловдив и Плевен, където едновременно обучава студенти в академична среда и вдъхновява най-младите бъдещи музиканти в специализираните училища. Музикантът участва в множество международни проекти и е работил със световни имена. Неговите авторски албуми и пиеси често са мост между Изтока и Запада. Владимир Величков не просто свири народна музика, а превръща инструмента в универсален език, на който може да се свири всичко – от Бах до съвременен джаз.
Елизабет Армен (на 9 г.) е едно от най-ярките и даровити деца на Пловдив, което съчетава своя вокален талант с умения на пианист и композитор. Елизабет започва да се занимава сериозно с музика едва на 5-годишна възраст. Възпитаничка е на НУМТИ „Добрин Петков“ в Пловдив, където учи в профил пиано. Обучава се в „Хайлайт Сингинг Академи“ под ръководството на известния вокален педагог Искра Милкова-Ангелова. Притежава абсолютен слух и композира собствени мелодии от ранна възраст. В репертоара си има песни на 7 езика (включително арменски, италиански, френски и английски).
Елизабет е носител на десетки призове от престижни форуми. Сред най-значимите са: „Златният глас на Малта“ (The Golden Voice Malta 2024): Спечелва голямата награда (Grand Prix) и златни купи в конкуренция с участници от над 8 държави. Les Étoiles de Paris 2023 (Париж): Два златни медала и статуетка Grand Prix. Grand Prize Universe (Виена): Участие и отличие по време на престижния Виенски бал. Super Stars Armenia 2024: Най-висок резултат в своята възрастова група. Носител е на Национална награда „Лице за гордост“. През март 2025 г. изнася първия си голям самостоятелен концерт в Пловдив, където пее на 6 езика, а специален гост е шоуменът Димитър Туджаров-Шкумбата. Пяла е на откриването на Световното първенство по ММА (Brave 2025) в Арена Бургас пред 7-хилядна публика, както и на сцени в Армения, Италия и Австрия.
Елизабет произхожда от артистично семейство. Бабата и дядото ѝ по бащина линия са професионални музиканти, завършили консерваторията в Ереван. Нейната майка Манита Вартан, е носителка на титлите: Мисис България International 2022, Мисис Европа 2023, Мисис Армения EU 2025, Мисис Планет 2026 (Mrs Planet), Universe Ambassador of Bulgaria, Жена на годината (Mrs Lady of the Year) 2024, Лице на честта (Face of Honor) 2024, Модел на годината и Мис Бизнес на годината.
Билети се продават в платформата Grabo.bg
