Дете на 3 години е починало в ДКЦ „Изток“ в Пловдив. За това информираха от полицията.

Сигналът е получен тази сутрин на тел. 112 в 9:30 часа. Родителите го отвели детето  в здравното заведение. Приела ги личната лекарка, която има кабинет в ДКЦ "Изток". Тя започнала да оказва първа помощ, викнала и Спешен екип, но детето починало.

Аутопсия ще установи какво е погълнало детето и каква е причината за смъртта. ДКЦ „Изток“ обслужва квартамите "Изток" и "Столипиново".Образувано е досъдебно производство по трагичния случай.