Две български лодки се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по гребане за мъже и жени до 19 години, което се провежда в Пловдив.
Скифьорката Румяна Стоянова завърши трета в серията си и в 10.20 часа утре ще гребе в четвъртфинал 3.
На четвъртфинал е и Даниел Маринов в мъжкия скиф, след четвърто място в първия си старт. Неговата гонка е от 10.31 часа.
Юлиян Шопкин, Атанас Борисов, Александър Миланов и Валери Димитров (четворка без рулеви) финишираха пети в серията си и отидоха във финал С, който е в 9.45 утре.
5 минути след тях във финал С ще участва и женската ни четворка скул в състав Мария Чакърова, Лилия Господинова, Виктория Христова и Светлозара Георгиева, която завърши 5-а в серията си.
Българската четворка скул при мъжете Стефан Костов, Стоичко Стоичков, Филип Йорданов и Даниел Петков е на финал С след 5-о място в серията си. Те излизат на канала в 9.55.
Илиан Николов и Петър Пенков завършиха 5-и в своята серия на двойка скул и ще гребат във финал Е, който е в 9.10 часа утре.
