Локомотив (Пловдив) се наложи  с 2:1  над Нефтохимик в приятелски мач, игран пред повече от 1000 зрители на стадиона в парк "Лаута". Преди началото на двубоя пред "черно-белите" привърженици официално бе представен тима на Локо за новия сезон. Новите попълнения са: Кирил Акаски, Йордан  Тодоров, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Дани Кики, Александър Якимов, Габриел До Кармо, Аласан Н'Дайе, Александър Тунчев, Мартин Камбуров и Здравко Лазаров.
Мачът протече оспорвано, като гостите поведиха в резултата с гол на Христов в 19-ата минута. Домакините са активизираха и Дани Кики изравни за 1:1 в 30-ата минута. Две минути преди края на първото полувреме бразилецът Диего Фераресо отбеляза втория гол за "черно-белите". През второто полувреме в двата отбора бяха извършени множество смени и нови попадения не паднаха.