Ботев (Пловдив) стигна до  0:0 с кипърския АПОЕЛ в първия мач между двама тима от Лигата на конференциите, игран на стадион "Васил Левски" в София. Така канарчетата" запазиха шансовете си за реванша. Преди двубоя фенове на двата отбора си сбиха и 24 участници в сблъсъка бяха задържани. Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич подкрепи своите футболисти от трибуните.

През първата част  гостите атакуваха по-често, но секунди преди почивката. Емануел Току излезе сам срещу Вид Белец, но от неудобна позиция изстрелът му беше отразен от вратаря на гостите.

Хиляди "жълто-черни" фенове подкрепиха своите любимци.

Феновете на Ботев (Пловдив) разпънаха огромен транспарант на трибуните в подкрепа на своите любимци.

В 4-ата минута Джеймс Ето‘о от домакините поиска дузпа, след като падна в наказателното поле на съперника след сблъсък с Хосе Креспо, но съдията Балаж Берке го отряза. Три минути по-късно Далсио от гостите стреля неточно от удобна позиция. В 24-ата минута вратарят на домакините Хидайет Ханкич отрази опасен удар на Кингсли Сарфо. Секунди преди почивката Емануел Току от "жълто-черните" рпопусна от чиста позиция.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме. В 52-ата минута Мохамед Брахими излезе на удобна позиция, но защитниците на съперника блокираха удара му. "Жълто-черните" продължиха да нападат повече, но не създадоха чисти голови положение пред вратата на противника. До края на мача  "канарчетата" имаха надмощие, но голове не паднаха.