Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ Варна ще гостува отново в Пловдив през ноември. След изключителния успех на спектакъла „Тютюн“ с участието на Диана Димитрова и Калин Врачански, този път пловдивчани ще имат възможност да се насладят на най-новия спектакъл от афиша на театъра в 102-рия творчески сезон (2022-2023) - „Дамата с камелиите“ от Александър Дюма-син.
Представлението ще се играе на 28 ноември 2022 г. от 19.00 часа в Дома на културата „Борис Христов“ . Билети можете да резервирате още сега на телефон: 0885 22 35 52
Режисурата е дело на Маргарита Мачева. За ролята на Маргьорит Готие тя се спира на обаятелната Христина Джурова. Само за година и половина Христина Джурова изгради стремителна кариера на варненска сцена с 9 роли, получи номинация ИКАР за поддържаща роля. Не по-малко развълнуван за първата си изява в главна роля като Арман Дювал е и Недялко Стефанов, също интересен млад актьор от варненската трупа. Двамата с Христина притежават финес и сила, една рядка комбинация, която според Маргарита Мачева ще ги превърне в убедителна двойка на сцената.
Наред с именития Стоян Радев – Граф дьо Валвий, участват Веселина Михалкова – Прюданс Дюверноа, Пламен Димитров – Мосю Дювал, Александра Майдавска – Нанин, Александра Койчева – Анес, Миглена Везирова – Нишет и Константин Соколов – Сен-Годен.
Съвременната трактовка на „Дамата с камелиите“, заложена в актьорската игра, е изведена последователно и в оригиналната музика на Петър Дундаков, условния сценографски контекст на Борис Далчев и инспирираната от класиката и висшата мода костюмография на Константин Вълков.
„Дамата с камелиите“ е разказ за онзи миг, в който щастието те докосва за кратко и после изчезва. За пропуснатите възможности. За невъзможните избори. За разминаването с другия. Дюма-син пише романа си, след като губи голямата си любов и чрез текста си я съживява отново и отново, поправяйки грешките от миналото.
Спектакълът, който създаваме с трупата на Драматичен театър "Стоян Бъчваров", е опит за дисекция на миналото, сглобяващ парчета от изчезнал живот, за да си отговорим на въпроса защо проваляме сами предложената ни възможност за щастие и търсим път назад чак когато вече е твърде късно.