Ботев (Пд) спечели първа точка на обновения си стадион, след като завърши 0:0 със Славия в мач от 34-ия кръг на Еfbet лига. Двубоя се игра на спортен комплекс "Христо Ботев" в Пловдив.

В предишните си домакинства "канарчетата" загубиха с 0:1 от Левски (Сф) и с по 0:2 от Лудогорец и Локомотив (Сф).
Домакините започната със седем българи в титулярния състав. Новият старши треньор на тима Стефан Стоянов гласува доверие на Лъчезар Балтанов, Виктор Генев, Георги Аргилашки, Красиан Колев, Николай Минков, Димитър Папазов и Станислав Работов.

Официален дебют за мъжкия отбор на "жълто-черните" записаха роденият през 2005 година Мирослав Георгиев, както и с година по-малките Димитър Папазов и Мартин Ситев.

В първите минути пловдивчани осъществиха натиск, като изпълниха серия корнери пред вратата на "белите". В 20-ата минута Виктор Генев се извиси над всички и засече с глава, като само отличната изява на Кръстев предотврати гол.

3 минути по-късно Генев отново бе на чиста позиция, но не успя да отправи добър удар. Гостите отговориха с мощен удар на Ертан Томбак в напречната греда в 33-ата минута.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Ботев направи грандиозен пропуск. Мартин Секулич получи зад гърба на отбраната и останал очи в очи с Кръстев стреля, но стражът спаси.

Второто полувреме стартира равностойно, а в 58-ата минута Минков отправи много опасен удар, избит от Кръстев. В 68-ата минута Томбак стреля неточно.

В 73-ата минута нещастието за пореден път застигна "канарчетата". Антоан Бароан бе намерен от точката на дузпата и шутира, а топката се спря в напречната греда.

До края на мача двата тима не стигнаха до сериозни опасности и двубоят завърши без гол.